Tyyppi: Yleiskeskustelu
Esillä 2 viestiä, 1 - 2 (kaikkiaan 2)
  • Julkaisija
    Kommentit
  • #25549 Vastaa
    Repe
    Osallistuja

    Huomenta!
    Nyt mennään tosiaan jo numerossa 9/22, mutta kun on niiiiin hiljaista, niin sallittakoon lyhyesti tähän,
    eli sivun 11 keskellä A.Savolainen heittää NAKUPELLE?-ristikossa – kirjaimia taas ilmeisesti tapansa mukaan säästellen – vihjeen EHUVAT.
    Ajatusmuoailmamme eivät kohtoo savolaisen kanssa, kun 11.suomalainen kirjain ei anna sopivaa mielihyvvee. Mitäs sanoo Tapio_x ? Päivänjatkoja !

    #25553 Vastaa
    Tapio_x
    Avainmestari

    Siirsin kuitenkin kysymyksesi uuteen säikeeseen.

    Laitapa sanan vihje- ja ratkaisusanojen eteen mielessäsi  kaksi kirjainta! Siten ainakin pyykkipäiviin liittyvä ratkaisusana syntyisi.

    Joskus typisteissä otetaan pois enemmän kuin yksi kirjain.


    [Ylläpitäjän kommentti. Huomasithan, että laitoin lähetyslomakkeen myös uuden säikeen luomisen yhteyteen. Jos ensin lähetät tiedoston ja sitten aloitat säikeen, ei lähettämiselle tarvitse laittaa erillistä kommenttia.]

    Jelpataan toisiamme (auttamisperiaatteet). SK, IS, Pelikaanit, Iisakki ja muut julkaisut (virheseurantasivu). 

    Tsättäile ristikostasi kanssani (Tsätin ohjeet KATSO VIDEO)

    Nyt pääsee hiihtämään tai laskettelemaan.⛷️

    - - - Saatan välillä estää kirjautumatta kirjoittamisen. Suosittelen siksi kirjautumista. - - -

Esillä 2 viestiä, 1 - 2 (kaikkiaan 2)
Vastaa aiheeseen: Iisakin Ristikot 9/2022

Kun luot uuden aiheen, laita aina siihen sisältöä, ettei aihetta luokitella roskapostiksi. Voit käyttää muotoilussa BBCode-merkintöjä.
Et voi käyttää muotoilussa edistyneempiä (advanced) BBCode-merkintöjä. Tallennettaessa ne poistetaan.

Tietosi: